גיא סלע ז”ל

 גיא היה אדם לא רגיל. בתור אחד מיזמי הטכנולוגיה המוערכים בדורו  בישראל, הוא ניחן ביכולת ייחודית וחדשנית לעצב את העתיד וליצור משהו ממשי ומשמעותי מאין. הוא היה איש חזון בעל צורת חשיבה מבריקה.

כאשר גיא הציב לעצמו מטרה, בין אם באקדמיה, בספורט, בשירותו הצבאי, או בעסקים – כלום לא היה קשה מידי והוא לא נתן לדבר לעמוד בדרכו. גיא לא רק חשב מחוץ לקופסא, הוא חי מחוץ לקופסא.

גיא סלע היה יזם אמיץ ופורה, לחם בסיירת מטכ”ל, השתחרר בדרגת סגן אלוף, זכה בפרס ביטחון ישראל על אחד מפיתוחיו הטכנולוגיים והיה שותף בקרן הון סיכון סטאר ונצ׳רס.

גיא תמיד חלם בגדול. בשנת 2006, יחד עם קבוצה קטנה של חבריו לשעבר מיחידת המודיעין, הוא הקים את  SolarEdge – חברה ישראלית העוסקת בפיתוח וייצור מערכות למיצוי ההספק של מתקני אנרגיה סולארית פוטו-וולטאים. סגנון מנהיגותו הייחודי ואישיותו הדינמית אפשרו לו לסחוף רבים אחרי חזונו להמציא מחדש את הדרך בה אנרגיה סולארית מופקת.

הוא כיהן כמנכ״ל ויו״ר החברה בין השנים 2006-2019. בניהולו, הפכה SolarEdge לחברת פתרונות אנרגיה גלובאלית משגשגת המעסיקה יותר מ- 2000 עובדים מוכשרים, ומובילה בהכנסות את שוק הממירים הסולאריים העולמי, עם מכירות של 1.4 מיליארד דולר בשנת 2019, השנה בה הוא נפטר.

כל מי שהכיר את גיא יודע שהיכולת שלו לייצר מציאות, להפוך משהו מכלום למשהו אמיתי ומשמעותי, היא נדירה. גיא ידע ליצור יש מאין והשאיר אחריו מורשת וחזון של כלכלת אנרגיה מבוססת שמש זמינה לכולם.