האקתון אנרגיה

צפו קליפ – האקתון מאי 2022

האתגר

האקתון ע”ש גיא סלע ז”ל
לסטודנטים ומשתלמים מכל האוניברסיטאות והמכללות בארץ

האתגר: אגירה והמרה של מקורות אנרגיה מתחדשת בקנה מידה גדול
פיתוח פתרון אשר מקדם אגירה של אנרגיה וזמינותה לשימוש במתקנים גדולים

הביקוש לאנרגיה צפוי לעלות באופן דרמטי בעשורים הקרובים. המעבר למקורות אנרגיה מתחדשים והיכולת לספק אנרגיה לאוכלוסייה הולכת וגדלה מבלי להרוס את הסביבה הינו אחד האתגרים המדעיים וההנדסיים החשובים ביותר העומדים כיום בפני האנושות.

הפקת אנרגיה ממקורות פוסיליים בקצב הולך וגדל, מהווה סכנה מוחשית לטבע, לסביבה ולבריאות האדם.

מקורות אנרגיה חלופיים מאופיינים ברובם בהספק תלוי זמן ומקום אשר איננו מסונכרן עם הצרכים. על מנת לאפשר אספקה סדירה ממקורות מתחדשים, קיים צורך דחוף לפתח טכנולוגיות אגירה והמרה וטכנולוגיות של הפצה יעילה ובטוחה של אנרגיה.

תכנית האנרגיה בטכניון ע”ש גרנד היא תכנית מובילה במחקר והוראה בתחום האנרגיה. מהקמתה, בשנת 2007 פועלת התכנית ליצירת התשתית, וקידום מחקר האנרגיה המקיימת תוך הגדלת שיתופי פעולה בין דיסציפלינות שונות. פעילות תכנית האנרגיה הובילה במשך השנים לתגליות חשובות, קידום טכנולוגיות מובילות, בסיס להקמת חברות הזנק, יצירת שיתופי פעולה עם מוסדות מחקר וגופי תעשייה בארץ ובעולם.

סולראדג’ הינה חברת הייטק ישראלית אשר נמצאת בחוד החנית של תעשיית האנרגיה הירוקה. סולראדג’ מפתחת ומייצרת מוצרים טכנולוגיים מתקדמים ומספקת כיום פתרונות אנרגיה למיליוני לקוחות ברחבי העולם. מטה החברה ממוקם בארץ ומונה כ 3,000 עובדים בישראל
וכ – 1,000 נוספים ברחבי העולם.

כמובילים בתחומנו, חלק מהאחריות שלנו היא להפנות מבט אל העתיד ולפעול לפני שמגיע משבר. כעת, זה הזמן לדהור קדימה ולתת את הדעת על תחומי האנרגיה – במדע, בטכנולוגיה, בתעשייה.

מה הלו”ז?

3 במרץ החל מיום חמישי, 3.3.2022 נפתחת ההרשמה לתחרות! מועמדים לתחרות יוכלו להגיש את טופס ההרשמה באתר עד ליום חמישי 7.4.22. הודעת קבלה- תשלח למתאימים עד לתאריך 17.4.2022.

2 במאי אירוע חשיפה יתקיים בזום ביום שני 2.5.2022, 17:00 – 19:30. באירוע החשיפה יתקיימו סדנאות ציוות ורעיונאות.

3 במאי רישום סופי של קבוצות. העלאת הרעיונות לאתר.

11 במאי ההאקתון מתחיל!

12 במאי לאחר 24 שעות של עבודה רצופה, הגיע הזמן להגיש המצגות והמיזמים. כל קבוצה תציג את הרעיון שלה מול פאנל שופטים ויענו על שאלות. בסיום תהליך השיפוט יוכרזו הזוכים בטקס חגיגי.